קניית דירה – מה בודקים לפני

קניית דירה להשקעה או למגורים היא הוצאה גדולה מאוד ולכן חשוב שנקנה דירה במחיר הטוב ביותר וחשוב מזאת בצורה הבטוחה ביותר. כמה באמת עולה דירה? כיצד תבנו את התקציב הנכון לדירה? ומהן העלויות הנוספות שקיימות ברכישת הדירה?

מצאתם את הדירה שאתם רוצים לקנות, הדירה נראית מצוין וגם המחיר טוב בעיניכם. אבל למעשה המחיר שסגרתם עם בעל הדירה הוא לא המחיר אותו תשלמו. על מחיר הדירה נוספים תשלומים שונים שגם אותם עליכם לקחת בחשבון. העלויות הנוספות של הדירה יכולים להגיע עד ל- 15% מערך הדירה. תכנון נכון של המחיר עם ההוצאות מסביב יאפשר לכם להתארגן מראש על המחיר שאתם זקוקים לו, ולהוסיף את הסכום במשכנתא אותה תיקחו.

קניית דירה והעלויות

מתווך

אם קניתם את הדירה באמצעות מתווך יש לקחת בחשבון את התשלום שיש לשלם לו. שכרו של המתווך הוא כ- 2% מערך הדירה. תמיד כדאי להתמקח על מחיר העמלה מראש. אך קחו בחשבון כי מתווך שיקבל עמלה על הדירה ירצה לחפש לכם נכס המתאים לכם ובמחיר הטוב ביותר.

עורך דין

כל עסקת מקרקעין אנו ממליצים לעשות בליווי של עו"ד. חשוב לעבוד עם עו"ד שההתמחות שלו היא בתחום הנדל"ן. חשוב שעורך הדין ייצג את הצד שלכם. אין לקחת את עורך הדין שמייצג את מוכר הדירה.
חשוב לא להתפשר על נושא זה ולחפש עורך דין עם המלצות בתחום. שכרו של עורך הדין הינו עד לאחוז מערך הדירה + מע"מ.מס רכישה

בכל קניה של נכס יש לשלם את המס. המס הוא בסיום תהליך קניית דירה ויש לקחת אותו בחשבון בתקציב שיש ברשותכם. המס הינו מדורג וחשוב לבדוק מהו גובה המס שעליכם לשלם.

אגרות קניית דירה

אגרת רישום אזהרה בטאבו ואגרת רישום בטאבו.

משכנתא

במידה ואתם לוקחים משכנתא העלויות שיתווספו הן עמלת פתיחת תיק בבנק, תשלום לשמאי שיעריך את שווי הנכס עבור הבנק.

כמה עולה דירה באמת

רגע לפני שאתם חותמים ומתחייבים על קניית הדירה, אנו ממליצים לפני להכין רשימה של עלויות הדירה ולראות מהו מחיר הדירה שאתם יכולים להתחייב עליה. נושא נוסף שיש לקחת בחשבון הוא תחשיב משכנתא. הדורש בכל חודש להחזיר את ההלוואה, ויש לקחת בחשבון את גובה המשכנתא שאתם לוקחים.
חישוב מחיר הדירה הוא קריטי וזאת עוד לפני שלקחנו בחשבון את שיפוץ הדירה וקנייה של מוצרי חשמל לבית או רהיטים. אנו ממליצים תמיד להוסיף סכום כסף נוסף בתחשיב שיאפשר לנו רזרבה במהלך הרכישה להפתעות שעלולות לצוץ בדרך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *