נישואים פתוחים טוב או רע?

נישואים פתוחים טוב או רע?

יש שיגידו כי מוסד הנישואין פשט את הרגל, על כך יעידו מספר הגדול והולך של מתגרשים, ויש שיגידו כי מוסד הנישואין הוא חשוב וערך עליון לזוגיות ולחיבור בין בני זוג.

הסכם נישואין הוא למעשה חוזה, שבו שני בני הזוג מוותרים על החופש להיות מותרים לכול, תמורת בטחון אהבה, נאמנות, ובלעדיות.אבל יש גם הרואים בהסכם זה סוג של מחנק, ובדידות, כאשר היחסים הממושכים, וזאת קורה בעיקר כאשר הזוגיות או ההסכם שעליו חתמנו לא נותן מענה לצרכים שלנו.

כשאחד מבני הזוג, או שניהם, מרגישים כי הצד השני אינו עונה על הצרכים עולה המחשבה, האם פתיחת הקשר , התרת בני הזוג למפגשים עם אחרים יכולה לאוורר את הקשר, ולהפיח בו חיים או שהיא הרס לזוגיות וסימן לכך שיש להמשיך הלאה?

נתחיל בזה שאין טוב ורע, ומה שטוןב לזוג אחד יכול להיות רע מאוד לזוג אחר. כל אחד בא מרקע אחר, היסטוריה ומחשבות שונות ולכן חשוב ראשית לזכור מי בן הזוג שעומד מולך, וחשוב לזכור, כי אף פעם לא נדע, לאן הדברים יוכלים להתגלגל. לכן חשוב לבחור בעיניים פקוחות איזו אופציה מתאימה לכל אחד מבני הזוג, ולדעת שמהרגע שמתקבלת ההחלטה על יחסים פתוחים היא יכולה להיות הצלחה ולהציל את הקשר שלהם אבל באותה מידה היא יכולה להוביל לפרידה.

מהם נישואים פתוחים?

נישואים פתוחים , הם נשואים בהם בניה זוג מקיימים קשרים נוספים הכוללים, יחסי מין עם אנשים נוספים, מלבד בני זוגם וזאת בהסכמה הדדית. לרוב הנושא עולה כאשר בני הזוג או אחד מהם חווה ירידה בתשוקה לאחר שנים של זוגיות , המתרחשת בין הרבה בני זוג, וכך מוצאים בני זוג את עצמם, שהיחסים האינטימיים מאבדים את ההתרגשות והרומנטיקה.

זוגות המעוניינים בנישואים פתוחים, יטו לראות את חיי הנישואים שלהם, כבית סוהר, וההיסטוריה הזוגית שלהם מוכיחה, כי קשה להם להחזיק קשר זוגי עם בן זוג אחד, לאורך זמן. לעיתים יהיה הרצון של אחד מבני הזוג לנישואים פתוחים. והתמורה לכך היא האפשרות לנהל מערכות יחסים עם אנשים אחרים ויחד עם זאת לשמור על הקן המשפחתי המציע יציבות משפחתית, עבור הילדים, ואף תמיכה של אחד בשני, ברגעי קושי ומשבר.

היתרון בנישואים פתוחים הוא שאין צורך בהסרה ולמעשה המושג בגידה מהלקסיקון הזוגי נעלם מאחר, שאין צורך לשקר או להסתיר מול בן הזוג, השאלה שעולה היא לגבי הילדים? הקושי במקרה זה, הוא ההסתרה מפני הילדים שההורים שלהם מקיימים נישואים פתוחים.

הבעיות שעלולות לצוץ הן שבין זוג אחד מושך את הנושא יותר מהשני והבן זוג השני נגרר מחוסר ברירה לאבד את הזוגיות. נושא נוסף הוא סוגיית הילדים, לילדים יש קושי להבין או להכיל את המיניות של ההוריהם, והילדים, מומלץ שהזוגיות תראה כסטנדרטית.  הכרחי להבין, כי זהו עולם המבוגרים, ואין בו מקום לילדים.

חשוב שאנשים ששוקלים את האופציה לנישואים פתוחים יבדקו ויבינו למי יכולים להתאים נישואים פתוחים, והאם הם פתרון הטוב עבורם. חשוב לפנות לשירותיה של יועצת זוגית שתוכלו לסייע  לכם להתוות את הדרך להצלחה.

ולסיום מרגע שהחלטתם לקיים מערכת יחסים פתוחה חשוב לקבוע את הכללים, כגון חובת שימוש באמצעי מניעה, משתפים או לא ואפילו נחליט שרצוי שלא נתאהב, עם ההבנה שזה לא באמת ניתן לשליטה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *