זוגיות-טובה

זוגיות טובה

הייתי רוצה זוגיות שבה יש צמיחה ופריחה, שבה יש לנו מקום לתשוקות ולאינטימיות שלנו. הייתי רוצה זוגיות שנותנת לי מרחב לגדול ולהיות אני, אבל גם שבה אוכל לעזור לבן הזוג שלי לצמוח. אלו אחת מהבקשות שאני שומעת בקליניקה אבל איך משיגים זאת?

נתחיל שיש שלושה מרכיבים בסיסיים של מערכות יחסים:

יחסים אינטימיים

יחסי משפחה

חברויות

זוגיות היא אחד ההיבטים החשובים ביותר בחיים. זה הבסיס שבו אתה משתמש כדי לבנות את המשפחה שלך. זוגיות היא שונה מאדם לאדם, אבל יש לההרבה מורכבויות. אבל הכל מסתכם בשתי מילים: אהבה ומחויבות.

ישנם היבטים רבים של מערכת יחסים שיכולים להפוך אותה לטובה או לרעה. אלה כוללים את האושר, האיזון, התחושה של מערכת היחסים. האם הזוגיות שלכם טובה? אולי הגיע הזמן לקחת צעד אחורה ולהסתכל על כמה מההיבטים האלה של מערכת היחסים שלכם.

 

חשוב לשאול את עצמך כל הזמן אם מערכת היחסים שלך טובה. אם אתה כל הזמן שואל את עצמך אם מערכת היחסים שלך טובה, דבר המעיד על כך  שאתה  או את כל הזמן בודקים עם בן או בת הזוג שלך ומוודא שהאהבה בין שניכם עדיין שם. לכל מערכת זוגיות יחסים שונים, והדרכים שבהן אנשים מראים את אהבתם זה לזה שונים אבל יש תמרורי אזהרה שיכולים להעיד כמו ביקורת, נסיגה או הימנעות.

מערכות היחסים הטובות ביותר הן אלה שבהן שני האנשים מרגישים שהם נשמעים ותומכים על ידי בן הזוג שלהם. מעבר לכך יש חברות שהיא בסיס איתן.

 

מערכת יחסים היא אבן היסוד של אושר ושביעות רצון. זה טוב לדעת אם מערכת היחסים שלכם בריאה והאם אתם יכולים לתת אחד לשני מרחב לצמוח.

הפסיכולוגית דיאן גהארט חקרה מערכות יחסים ודינמיקה משפחתית כבר למעלה מ-25 שנה ומצאה שזוגות רבים מתמודדים עם אותם אתגרים במהלך חייהם, ללא קשר לגילם, תרבותם או הרקע שלהם.

חשוב לשמור על התשוקה בין בני הזוג, יצאה משותפת אחת לחודש, צבירת חויות יחד, מחוות ישמרו על התשוקה בניכם. כבוד הדדי, פרגון ותמיכה.

חשוב לשמור על תקשורת פתוחה בין בני הזוג. היו ברורים ברצונות ובציפיות שלכם, זכרו תמיד שבן הזוג או בת הזוג לא קוראים מחשבות. ויחד עם זאת תזכרו לקבל את העובדה שלא תמיד תענו בחיוב.

להשאיר את האגו מחוץ לבית. אם פגעתם קחו אחריות והתנצלו. זה לא באמת לא משנה מי צודק! אם בן או בת הזוג נפגעו מכם  קודם כל בקשו סליחה, מותר גם לפצות במחווה קטנה.

הקשר המושלם יהיה כששני האנשים מכבדים זה את זה ורוצים לשמח אחד את השני. כשהם מרגישים ששני בני הזוג שווים.

מערכת יחסים היא הבנה הדדית וכבוד בין שני אנשים. כדי לנהל מערכת יחסים, צריך להשקיע זמן, אנרגיה ומאמץ. מערכת יחסים היא לא רק מינית במהותה; מדובר על חברות והבנה.

מערכת יחסים שמבוססת על אמון ואהבה, שבה אתה יכול להיות עצמך מערכת יחסים שמבוססת על כנות, הבנה, כבוד ואמון. תהיו טובים עם עצמכם.

המאמר באדיבות ורד רחמן יועצת זוגית ואישית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *