אירוע סליחות מיוחד לבני ובנות מצווה מחטיבת הביניים עירוני ג'

כ-150 נערים, נערות, הורים ואורחים לקחו חלק בטקס אירוע סליחות מיוחד לבני ובנות מצווה מחטיבת הביניים עירוני ג'

מסורת של 3 עשורים: אירוע סליחות מיוחד לבני ובנות מצווה מחטיבת הביניים עירוני ג'

כ-150 נערים, נערות, הורים ואורחים לקחו חלק בטקס רכז השכבה נזכר כיצד נעזר בוועד במהלך לימודיו הרב קריספין סיפר על תפקידם החשוב של עשרת ימי תשובה

 

מזה כ-30 שנה עורך ועד העדה היהודית הספרדית חיפה טקס מרשים לתלמידי שכבה ז' בחטיבת הביניים עירוני ג' – עם הגעתם לשנת בת/בר המצווה. כמו בכל שנה נערך הערב הייחודי בין כסה לעשור, וכלל גם סליחות. הגיעו אליו כ-150 נערים, נערות, הורים ואורחים נוספים.

הרב יהודה קריספין בירך את המשתתפים, סיפר על תפקידם החשוב של עשרת ימי התשובה ותיאר את מהות התקיעה בשופר. אחד ההורים ביקש לתקוע בשופר אף הוא, ולאחר שנענה בחיוב אמר בהתרגשות שהאירוע מחזיר אליו את הפיוטים מבית אבא.

בהנחייתו של הרב קריספין כולם זימרו את פיוטי הסליחות, ולאחר מכן חילקו נציגי ועד העדה שי לכל תלמיד ותלמידה – ספר הקדשות וזמירות.

חבר ועד העדה יוסי אזרי פירט באוזני הנוכחים את כל הפעולות הברוכות של העמותה, ובהן הענקת מלגות, חלוקת בגדים, אימוץ גני ילדים ועוד. מאור רוש, רכז שכבת ז' בעירוני ג' שהנחה את האירוע, סיפר כי גם הוא עצמו נתרם מהנתינה של ועד העדה היהודית ספרדית: "לפני 20 שנה הגעתי למשרדי העמותה וקיבלתי מלגות שסייעו לי להשלים את לימודיי".

הערב המרגש באולם האירועים של הבית הספרדי, ונכחו בו גם מנהל הכספים איציק שלום, חברת ועדת החינוך לימור דהן, מנכ"לית הבית הספרדי נטעלי בן שנשאה דברים, וסגן מנהלת חטיבת הביניים צחי גרשגורן. מנהלת החטיבה, רבקה גינצבורג, נאלצה להחמיץ את הסליחות עקב אירוע משפחתי, אולם סיפרה כי שמעה הדים יפים גם מילדים וגם מהורים. גינצבורג הודתה לוועד על הערב וכן על השותפות המתמשכת שבאה לידי ביטוי בשלל פרויקטים בבית הספר לאורך כל השנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *