הפגנה

דור המייסדים נרתם בכל כוחו להצלת הדמוקרטיה בישראל במתחם הדיור המוגן "דור כרמל"

פרופ' עדה אהרוני, יו"ר איפל"ק ישראל, הובילה את מחאת דור כרמל במסגרת יום השיבוש: "בישראל לא תקום דיקטטורה"

דור המייסדים נרתם בכל כוחו להצלת הדמוקרטיה בישראל במתחם הדיור המוגן "דור כרמל" התקיימה מחאה שמשכה תשומת לב רבה פרופ' עדה אהרוני, שנאמה באירוע: "אקדח טעון הוצמד לרקתה של הדמוקרטיה – ורק הפגנות עצומות כשלנו יכולות להסיר את האיום"

 

הדמוקרטיה בישראל בסכנה של ממש – ודור המייסדים מתגייס פעם נוספת למען המדינה. במסגרת יום השיבוש הארצי נערכו אירועים רבים במתחמי דיור מוגן ובתי אבות. גם ב"דור כרמל" שבחיפה התקיימה מחאה, ומי שהתכבדה לפתוח את האירוע המרגש הייתה פרופ' עדה אהרוני, יו"ר תנועת איפלק, הפורום לתרבות השלום.

"זהו המשבר הגדול ביותר שידענו מאז קום המדינה", קבעה פרופ' אהרוני, שמן הסתם מכירה היטב את ההיסטוריה המורכבת של ישראל ולכן יכולה לספק פרספקטיבה מדויקת. היא ציינה כי תוך חצי שנה נגרמו למדינה נזקים בכל התחומים: בכלכלה, בביטחון, ביחסים עם ארה"ב ואירופה, ומעל לכל בשסע הנוראי בעם ובשנאה שמבעבעת בכל מקום.

בפרט הדגישה פרופ' אהרוני את הסכנה הטמונה בביטול עילת הסבירות: "ישראל עלולה בתוך ימים בודדים לשנות את פניה – מדמוקרטיה במאבק לדיקטטורה דה פקטו! אקדח טעון הוצמד לרקתה של הדמוקרטיה, ורק ההפגנות העצומות כמו זו שלנו יכולות להסיר את האיום".

בחשבון הטיקטוק שמפעילה פרופ' אהרוני, היא פנתה ישירות אל ראש הממשלה נתניהו. "הייתי כל כך גאה בך כשחתמת על הסכמי אברהם", אמרה בהתרגשות, "אבל השותפים הקיצוניים שלך הורגים לנו את המדינה. כל המומחים מתריעים מפני נזקים חמורים. תהיה גיבור כמו שהיית בעבר – ותגיד "די". הפסק את בליץ החקיקה הדיקטטורית. תציל את מדינתנו האהובה לפני שיהיה מאוחר מדי".

פרופ' אהרוני הביעה תקווה כי נתניהו יקשיב לאותו חלק גדול בעם שחרד מפני החקיקה, ובכל מקרה התחייבה: "בישראל לא תקום דיקטטורה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *