מטפלת זוגית המלצות

מתי לגשת ליעוץ זוגי?

זוגות רבים נמצאים במשבר ביחסים ביניהם אך חוששים לפנות לעזרה של יעוץ זוגי. לעיתים מדובר בשגרה קשה שמרחיקה את בני הזוג, השיחות של פעם נעלמו ובמקומה נכנסת מצוקה כלכלית שהופכת לוויכוחים או שיחות שמתנהלות בעיקר על ניהול הבית. הריחוק יוצר בדידות ואי הבנה של הצד השני. משבר בזוגיות יכול להיות גם במקרה של בגידה, שבירת אמון היא קשה והתחושה של הצד הנפגע שלא ניתן להחזיר את האמון. ויחד עם זאת, אני מגלה שבני הזוג נרתעים לפנות ליעוץ זוגי או טיפול זוגי , מסיבות שונות הם חשים שזהו הצעד האחרון לפני הפרידה או שהם מאמינים שהם יכולים לגשר על הפער ולפעול יחד. פעמים רבות הייעוץ והטיפול הזוגי דווקא מצילים את הזוגיות, היעוץ הזוגי מאפשר  לבני הזוג להבין ולקבל כלים להתמודדות עם הבעיות שבגינן פנו לייעוץ.

יעוץ זוגי חשוב לפנות גם לפני השבר הגדול, ככל שתקדימו לפנות שאתם מזהים בעיה כך תוכלו להקנות לעצמכם כלים לגשר על הקשיים והפער שנוצר ביניכם, ללמוד הקשבה, הכלה ועוד. מטפלת זוגית מטרתה לסייע לבני הזוג ליצור תקשורת טובה יותר מזו שהייתה ולתת להם כלים לשיפור ולשמירה על הזוגיות גם בעתיד כאשר יצוצו בעיות חדשות. יועצת זוגית מקצועית מאפשרת לבני הזוג לא רק לעצור את ההתדרדרות של יחסיהם, אלא גם לבנות את האמון, הביטחון, השלווה והרגישות ביניהם וללמוד כיצד לתמוך ולשתף פעולה כשיש קשיים.

יעוץ זוגי כולל זיהוי דפוסי ההתנהגות של כל אחד מבני הזוג, הסתכלות על המודלים הזוגיים לפיהם בני הזוג פועלים, מלמד כיצד לתקשר זה עם זו ממקום של כבוד הדדי והתחשבות בצד השני וכיצד לקחת  אחריות מלאה של כל אחד מבני הזוג על הזוגיות המשותפת.

תהליך נעשה בנוכחות שני בני הזוג, לעיתים אחד מבני הזוג לא ירצה לשתף פעולה וניתן לעשות טיפול שרק אחד מבני הזוג מגיע. הייעוץ מטרתו להביא ללמד את בני הזוג לראות את הצד השני, מדובר בתהליך מורכב שנוגע ברגשות ובתחושות שהצטברו. משברים או שינויים שהשפיעו על הזוגיות כמו הרחבת המשפחה, בגידה, שהביאו ליצירת פערים, חוסר תקשורת וחוסר פירגון.

 

אם אתם מרגישים שאתם צריכים לדבר או לעשות שינוי כדאי לעשות אותו עוד היום. צרו עימנו קשר ונעניק לכם טיפול זוגי מקצועי ונסייע לכם לעלות ייחד על שביל הזוגיות המתאים לכם.

זוגיות טובה היא המפתח לחיים מופלאים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *