יעוץ זוגי

בלי ששמתם לב, אתם מבינים פתאום שהזוגיות שלכם רחוקה מאוד ממה שהיתה. אתם מרוחקים זה מזה, התקשורת כבר לא זורמת, אתם לא משתפים זה את זה אפילו במה שעבר עליכם היום, שלא לדבר על סקס. מזה כבר מזמן שכחתם. 

ייתכן שאתם מבחינים בכך בנקודת זמן מסויימת, ומניחים שההתרחקות התחילה לאחרונה, ושלא שמתם לב לכך. לרוב, ההתרחקות התחילה עוד קודם, ובחלק מהפעמים יכולתם לראות אותה, להרגיש אותם, קיבלתם החלטות מודעות – לא לשתף, לא לשאול, לא להגיב בחיוך, ללכת לישון כועסים זה על זה, הייתם שם כשההתרחקות התרחשה, אבל ההתמודדות עם הידיעה הזאת היא קשה, ולכן ברוב המקרים אנחנו מעדיפים לא לשים אליה לב.

ואז, מתישהו, אתם כבר לא יכולים להתעלם עוד מהמרחק הזה, מהבור שנפער ביניכם, מחוסר העניין ההדדי, מההתעלמויות, מהכעסים, ואתם מתחילים לשים אליה לב.

 

אז מה עושים? האם ישנה דרך חזרה? או שזה הזמן להודות שזה נגמר ולפרק את החבילה? 

לא כל מצב של ריחוק, ואף של נתק, מוביל או צריך להוביל, בהכרח, לפרידה או לגירושים.

כמעט כל זוגיות ניתנת לשיקום ואף להחזרת האהבה, ההתעניינות והתשוקה ההדדיים. זה ידרוש עבודה ומאמץ, זה ידרוש מחוייבות לתהליך, אך הבשורה הטובה היא שיש תמיד לאן לחזור. בדיוק כפי שהקשר ביניכם נוצר בתחילתו, מה שחיבר אתכם, עדיין חי, עדיין קיים שם וניתן להגיע אליו, אם רוצים.

איך עושים את זה?

קודם כל – מזהים את המצב ומכירים בו. מפסיקים לטאטא מתחת לשטיח וקוראים לילד בשמו. כעת – אם אתם מוכנים לעבוד ורוצים להחזיר עטרה ליושנה – התהליך יהיה ארוך ומחייב, אך בסופו תקבלו את המשפחה ואת הזוגיות שלכם בחזרה, את האהבה ואת כל מה שהיה בה טוב ואיחד ביניכם. 

אז אחרי שהכרנו במצב, נמצא את הסיבות שבגללן הגענו אליו. בני זוג מתרחקים לא מסיבה אחת בלבד, אלא מסיבות רבות ושונות: קשיי פרנסה שמעלים חוסר ודאות ודאגה לעתיד, אי הסכמה לגבי עניינים מהותיים כגון חינוך הילדים ושחיקה הנגרמת מעומס החיים שלנו – עבודה, ילדים, ניהול ענייני הבית. 

כתוצאה מכך אנו יכולים לפתח חוסר שביעות רצון מהתנהלות בני הזוג שלנו, מה שמוסיף קושי על מערכת היחסים שגם כך החלה לקרטע. אז מתחילים חילופי האשמות, שעלולים להיגרר למקומות לא טובים ולא מקדמים. 

ישנם זוגות שעוברים את הדרך הזו לבד. הם אולי קיבלו עצות מחברים או בני משפחה, קראו מאמרים, או שאולי הם מכירים זה את זו היטב ומספיק בשבילם דיבור כן התגייסות למען המטרה המשותפת כדי להצליח. הם יכולים לחזור לדפוסי ההתנהגות שהיו להם לפני ההתרחקות – בילויים, שיחות מעמיקות, תחביבים משותפים וכדומה מחזירים את מערכת היחסים אט אט אל מסלולה. לזוגות שלא מצליחים למצוא את דרכם בחזרה ביחד, ואלו הם רוב הזוגות, טיפול זוגי יסייע לכם למצוא את הדרך זה אל זו בחזרה.  

להעיר את האינטימיות

אינטימיות היא מרכיב קרדינלי במערכת הזוגית, ואצל זוגות רבים התשוקה נכבית עם השנים מבלי שבני הזוג עובדים על לשמר את האינטימיות והתשוקה. כיבוי התשוקה והתמסמסות האינטימיות עלולות להרוג את הזוגיות. 

אינטימיות ותשוקה הם צרכים בסיסיים שלנו, וכך קורה אצל זוגות רבים שכאשר מתחיל ריחוק בין בני הזוג ואי שימור התשוקה והאינטימיות, אחד מבני הזוג או שניהם ייצאו לחפש אותן אצל אנשים אחרים. יהיו כאלה שיחפשו בן או בת זוג קבועים וינהלו אותו במקביל למסגרת הנישואים, ויהיו שיחפשו קשרים מזדמנים בהם יחפשו את החום והאהבה שהם לא מקבלים בקשר הזוגי הקבוע שלהם. ישנם אנשים שאינם מסוגלים או מעוניינים לקיים קשרים מחוץ למסגרת הזוגיות שלהם ועל אף הרשיים והחסכים שבה, לא יבגדו. הם ימשיכו לחוות את החוסר. אותם אנשים שיחפשו תחליפים בחוץ יחפשו למלא שני סוגים של חסכים: חסך מיני, וחסר רגשי של תשומת לב וקרבה חברית ואינטימית. 

בעבודה זוגית אצלי בקליניקה תוכלו לעבוד על הקשיים שבזוגיות שלכם, לצמצם את הפערים שנוצרו ביניכם והחסכים שקיימים בקשר הזוגי שלכם ולהתקרב מחדש. אפשר למצוא את האהבה שחיברה ביניכם בתחילת הקשר ולהעיר את הזוגיות מתוך השגרה הלוחצת.

מזמינה אתכם ליצור קשר עימי – ורד רחמן יועצת זוגית. ניתן לערוך פגישות בזום או בקליניקה שלי

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *