יועצת זוגית לאחר בגידה

טיפול זוגי בגידה

נישואין יכולים להיות אתגר, ובגידה היא אחד האתגרים האלה.

בגידה בנישואין היא סוגיה שקיימת כבר מאות שנים. אמנם אין נתונים ברורים לגבי כמה אנשים בוגדים בבן זוגם, אך על פי סקרים אחרונים, כ -15% מהגברים ו -5% מהנשים מדווחים על בגידה בשלב כלשהו של נישואיהם. בגידה משאירה את בן הזוג או בת הזוג שלך בהרגשה של נבגדות ופגיעה באמון.

פגיעה באמון במערכת יחסים יכולה להיגרם מהרבה דברים. זה יכול לבוא מחוץ למערכת היחסים, למשל אם אחד מבני הזוג אינו נאמן. אבל זה יכול לבוא גם מתוך מערכת היחסים, למשל אם אחד מבני הזוג מתעלל רגשית או פיזית באחר. נזק מסוג זה עלול להוביל לכך שבן הזוג השני ירגיש נבגד ואינו סומך עוד על הזולת המשמעותי שלו.

טיפול בגידה הוא סוג של טיפול זוגי. בכך שני בני הזוג נוכחים והמטפל עוזר להם להתמודד עם רגשות ואנשי אמון הנגרמים על ידי בגידה. התהליך יכול להועיל מאוד לשני בני הזוג מכיוון שהוא מאפשר להם לנסח את מחשבותיהם ורגשותיהם ולהבין זה את זה טוב יותר לפני שימציאו פתרון או תכנון לשפר את המצב ביחסיהם הלאה או להביא לפרידה.

טיפול זוגי לבגידה – כיצד הוא יכול לשפר מערכת יחסים?

טיפול זוגי בגידה הוא תהליך שמנסה לעזור לזוגות להבין מה גרם לרומן שלהם, ועוזר להם להתאושש מזה. זה גם עוזר להם לתקשר טוב יותר ולפתור קונפליקטים בלי לרמות. טיפול זוגי יכול להועיל מאוד מכיוון שהוא יכול לסייע בסיבות אחרות לבגידה כגון חוסר תשומת לב, חוסר סקס או בעיות כלכליות.

טיפול זוגי נמצא יעיל עבור זוגות רבים המבקשים עזרה בנושאי בגידה. הטיפול יכול לסייע לבני הזוג להתמודד עם הקונפליקט והכאב שהם חוו כתוצאה של בגידה, וכן לזהות אם הם רוצים להישאר ביחד ואילו צעדים עליהם לנקוט כדי להתקדם במערכת היחסים שלהם.

בגידה היא בעיה נפוצה במערכות יחסים, והגובה שהיא גובה ממערכת היחסים עשויה להיות בלתי הפיכה. למעשה, שליש מכל הנישואים מסתיימים כתוצאה מרומן. הדבר הראשון שצריך לעשות כשאתה חושד שבן הזוג שלך בוגד הוא להתעמת איתו על זה ישירות.

בגידה היא נושא שקשה לדבר עליו עם בן זוגך. אבל זה נושא שצריך לדון בו, כי זה יכול להשפיע עמוקות על מערכת היחסים.

מטפלים יכולים לעזור בכך על ידי עזרה לך להבין מה אתה רוצה משיחת הבגידה, כיצד ליזום אותה וכיצד לתקן את הנזק שנגרם.

לסיכום

טיפול זוגי יכול להיות דרך יעילה לזוגות להתמודד ולפתור את הבעיות העומדות בפניהם. מפגשי טיפול זוגי אלה יכולים לסייע לזוגות להתמודד עם ההבדלים ביניהם ולספק הטבות ארוכות טווח.

אחת הסיבות השכיחות ביותר לבגידה בקרב נשואים היא כיוון שהם לא מקבלים את צרכיהם. וכאן נכנס טיפול זוגי ככלי רב עוצמה שיעזור להם לעבוד על נושאים אלה ולהשיג סיפוק רב יותר במערכת היחסים שלהם.

המאמר באדיבות ורד רחמן יועצת זוגית בהוד השרון 050-9449130

Image by Steve Watts from Pixabay

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *