ביטוח משכנתא

אם הינך מתכוון לקנות דירה, והנך מתכוון לקחת משכנתא לתשלום הדירה, אתה חייב לרכוש ביטוח משכנתא. ביטוח משכנתא כולל בתוכו רכיב של ביטוח חיים וביטוח מבנה. ההחזר של המשכנתא נפרש על פני שנים רבות והוא הופך לחלק מרכזי בהוצאות הבית. ביטוח המשכנתא הוא חובה לכל מי שלקוח משכנתא על מנת להבטיח כי הבנק יקבל את ההלוואה גם במקרים בהם כושר החזר של הלווה נפגע או במקרה של נזק לבית.

ביטוח משכנתא הוא חובה לכל מי שמקבל משכנתא ואינה מחליפה ביטוח חיים של הלווה. הביטוח נועד להגן על הבנק במקרה מוות, חלילה, של הלווה. במקרה כזה חברת הביטוח תשלם את הסכום שטרם נפרע.

ביטוח משכנתא – כל אחד יכול

בעבר ביטוח משכנתא היה נרכש במועד מתן ההלוואה. הבנקים הם שקבעו את מחיר המשכנתא ולווה לא היתה אפשרות לסרב או להתמקח על המחיר. פעמים רבות לצד ההלוואה הגדולה של המשכנתא תשלומי הביטוח נראו ככסף קטן. אין ספק שהבנקים הרוויחו על הביטוחים שהם חייבו את הלקוחות, חוסר התחרות בתחום ביטוח משכנתאות הביא לכך שהמחירים הרקיעו, כמו כן הלווה שכבר דן עם פקיד הבנק על הנחות למשכנתא קיבל את הביטוח כפי שהוא ללא התמקחות על מחיר הביטוח.

כיום ניתן לרכוש ביטוח משכנתא בכל אחת מחברות הביטוח ולא חייב לרכוש אותה בבנק. בעלי משכנתאות רבות הפנימו כי לרוב חברות הביטוח מציעות ביטוחי משכנתא זולים יותר מהבנק. מה כולל ביטוח משכנתא?ביטוח משכנתא כולל ביטוח חיים וביטוח מבנה. ביטוח חיים מכסה את הלווה שבמקרה של אי יכולת להחזיר את ההלוואה, הביטוח יכסה אותה והנכס יישאר בידי המשפחה. ביטוח משכנתא כולל גם ביטוח דירה מכסה כל נזק שיגרם למבנה בלבד. לבדוק לפני שרוכשים

חשוב לבדוק מספר הצעות של ביטוח משכנתא לפני שאתם רוכשים אותה. חיסכון בביטוח משכנתא לאורך שנים יכול להגיע לסכום לא מבוטל, במיוחד שיש להם החזר חודשי של המשכנתא.

ככל שהשנים של החזר המשכנתא עולים, מחיר הביטוח יורד, שימו לב לכך בעת רכישת ביטוח המשכנתא. ביטוח משכנתא הוא ביטוח שבמקרה של נזק לדירה הבנק יקבל את הכסף, אמנם תישארו ללא משכנתא, אך בדקו האם גם אתם מקבלים פיצוי על הנזק שנגרם למבנה. חשוב לקרוא את האותיות הקטנות, השוואת ביטוחי משכנתא אינם השוואה רק של המחיר. חשוב לקרוא מה כולל המשכנתא ואילו סעיפים שיש כגון גובה השתתפות עצמית, האם אתם זכאים גם לפיצוי. בדקו אם ביטוח משכנתא כולל הרחבות והאם הן מתאימות לכם, למשל ביטוח משכנתא אינו כולל רעידות אדמה. מצד שני תעריפים הביטוח על סעיף רעידות אדמה עלה בשנים האחרונות. בדקו אם יש לכם צורך בכך או לא.

אם קניתם דירה ולא נזקקתם למשכנתא, מומלץ לבדוק על רכישת ביטוח דירה.
לפרטים נוספים

    שם מלא (חובה)

    מייל (חובה)

    טלפון

    נושא

    ההודעה שלך