אימון אישי

אימון אישי


אימון אישי הינו הליך שמטרתו להביא להשגת מטרות בחיים. לא פעם בחיינו אנו נמצאים בתקופות בחיים שאנו לא עובדים, לא נמצאים בזוגיות או שיש תחושה של חוסר שביעות כללי או תחושה של תקיעות. לעיתים אנו יודעים שאנו צריכים שינוי, אך לא יודעים לאן לפנות או מהו השינוי שאנו זקוקים לו, או שהצבנו לנו מטרות ואין אנו יודעים כיצד להגשים אותם ולא יודעים להגדיר מה מונע מאיתנו להגיע למטרות שהצבנו. אימון אישי מעבר להשגת היעדים שהצבנו, מטרת אימון אישי להעניק לנו כלים להתמודדות במצבים שונים בחיים בעת האימון וגם לאחר שהאימון מסתיים.

אימון אישי מתאים גם במקרים שבהם מרגישים קושי בזוגיות ובן הזוג השני אינו מוכן ללכת לטיפול זוגי או במקרה של בגידה או איבוד האמון. אימון אישי לזוגיות יכול סייע גם במקרה של חיפוש אחר בן זוג להקמת זוגיות.

הליך אימון אישי

אימון אישי מתחיל בפגישת הכרות בה המאמן יקשיב למאומן, מהן היעדים אותם הוא היה רוצה להגשים, מה דוחף אותו לפעול ומה עושה אותו מאושר, מהן המכשולים וכדומה. תפקיד המאמן להקשיב לא רק למה שנאמר אלא להקשיב גם "בין השורות" להקשיב ולזהות חסימות, דינאמיקה, דפוסי התנהגות וכדומה. השלב הבא הוא הגדרת המטרות שהמאומן מעוניין להשיג, מהן הציפיות שלו מהאימון. חשוב לקבוע מטרות שהינן ריאליות במטרה להשיג מיקוד של הליך האימון. לאחר פגישת ההכרות מתחילה העבודה. אימון אישי אינו טיפול פסיכולוגי, הוא אינו נובר בעבר ולא מחפש את הסיבות להתנהגויות מסוימות. אימון אישי מטרתו לקחת את הכאן ועכשיו על מנת להשיג עתיד טוב יותר. התפקיד המאמן להקנות את הכלים כיצד לבצע את הפעולות ולזהות את החסימות או העיכובים ולזן בין הצד המעשי לצד הנפשי. ללמוד על התהליכים הנפשיים בדרך להשגת המטרות. לכל מאומן יש את היכולות הפיזיות והנפשיות שלו וכך גם האימון הינו בהתאם לכל אדם.


אימון אישי – להצלחה

אימון אישי כולל לערך עשרה מפגשים שכוללים לרוב פגישה אחת לשבוע. במהלך השבוע נשלח המאומן עם משימות שעליו ליישם. הליך אימון אישי דורש מהאדם להתחייב לתהליך. גם במהלך האימון יבחנו דרכי הפעולה ואופי התהליך. אימון אישי מטרתו לחולל שינוי מתוך מודעות וצמיחה, להעיר פוטנציאל רדום וליצור שינוי להתמודדות עם מצבים בחיי היום- יום.