איך תבחרו את המטבח שלכם

קניית מטבח חדש לבית הוא עסקה לא קטנה ומעבר לכך המשמעות היא שעם הבחירה העיצובית והפונקציונלית של המטבח תצטרכו להישאר שנים רבות. לכן חשוב להבין מה לבחור מבחינה פונקציונלית והן עיצובית של המטבח. איך תבחרו את המטבח שלכם מעניק לכם טיפים ראשוניים לתחילת המסע של המטבח החדש שלכם.

רכישת מטבח חדש הינה החלטה הדורשת בראש ובראשונה לבדוק היכן כדאי לרכוש מטבח, האם לפנות לנגר שיבנה את המטבח או לגשת לבית עסק גדול המציע מגוון של מטבחים. בראש ובראשונה חשוב לבחון מספר מקומות לפני שרוכשים מטבח, בדקו מהו הסגנון המועדף עליכם, כיום ניתן למצוא מטבחים בשלל סגנונות, בדקו מהם הצרכים שלכם , אילו מכשירי חשמל אתם זקוקים להם במטבח. בדקו את רמת הגימור של המטבחים.
בעת בחירת מטבח חשוב לבחור מטבח שעשוי מחומרי גלם איכותיים ולא להתפשר על האיכות.

עיצוב מטבחים- מהתכנון ועד הגימור

עיצוב מטבחים מאפשר לכם לבנות מטבח בצורה הנכונה, עיצוב מטבחים מתחיל בתכנון המטבח , החל ממיקום מוצרי החשמל, מקום אחסון נוח בארונות, תכנון החשמל במטבח ושקעים, מיקום הכיור, האי במידה ויש מקום וכדומה. תכנון נכון של המטבח יכלול בחשבון גם ניצול מרבי של המרחב, ארגון נכון של מקום אחסון נוח ונגיש ויצירת האווירה הנכונה במטבח. תכנון לא נכון של המטבח יכול לגרום הוצאה נוספת ואף עוגמת נפש, מדיח הרחוק מהכיור, שטח אחסון שאינו מספיק, מקרר שהדלת נפתחת בצורה שאינה נוחה ועוד.

עיצוב מטבחים כולל גם את גימור המטבח היוצר את האווירה במטבח כגון תאורה המתאימה למטבח ויצירת האווירה הנעימה במטבח. כיום מטבחים רבים פונים אל הסלון או נמצאים בחלל אחד בבית עם פינת האוכל והסלון, במקרים כאלו חשוב לעצב את המטבח שישתלב עם החלל של הסלון ולא יהיה כנטע זר או שונה בעיצוב.עיצוב מטבח – טרנדים ואופנות

עיצוב מטבח לא מחייב להhדבק לאופנה כזו או אחרת, ניתן לבנות מטבח נטרלי ושלב בתוכו גוף תאורה מיוחד ומרשים או לרצף את הרצפה בריצוף מיוחד וייחודי. חשוב לא להיסחף אחר טרנדים, מאחר שטבעם של טרנדים לחלוף ואתם עלולים להישאר עם מטבח שכבר לא באופנה.

בחירת איש מקצוע לבניית המטבח אינו פשוט חשוב לבחור איש מקצוע שיוכל להתחייב לתהליך, חשוב לבדוק מהי רמת הגימור של המטבח ולבדוק את הטכנולוגיות הקיימות, כגון מדפים הנשלפים דלתות הנפתחות בנגיעה על הדלת, מכשירי חשמל הנמצאים בארון על מדף ההופך למשטח עבודה ללא צורך להרים את המכשיר, ברז הנשלף מהמקום ועוד. חלק מהפונקציות השונות יעילות וחשובות וחלקן הן בגדר של פינוק ולעיתים שכלולים אלו באים לידי ביטוי במחיר יותר יקר, בדקו מה נוח לכם ומה חשוב באמת.