איך לעבור ראיון עבודה

איך לעבור ראיון עבודה בהצלחה?
ראיונות עבודה עבור רבים הם רגעים מלחצים ולא נעימים, החששות והפחדים לא פעם באים לידי ביטוי ומכשילים את המרואיינים.
ראיון עבודה
המעסיק בזמן ראיון העבודה בודק את התאמתו של המועמד לתפקיד ולארגון על פי פרמטרים שונים ובהתאם לסוג התפקיד והמועמד בודק את מהות התפקיד ועד כמה היא מתאימה לשאיפותיו וליכולתו. במהלך הראיון בוחנים את התקשורת שלכם עם הסובבים, את המוטיבציה שלכם לגבי העבודה ובעיקר כיצד אתם מציגים ומשווקים את עצמכם.
ראיון עבודה עבור המועמד הופך להיות לא פעם חוויה לא נעימה, התחושה של עמידה בבחינה ובצדק, אתם מותקפים בשאלות שונות, בוחנים כל תנועת יד או מבט שלכם, לבסוף אינכם יודעים אם עברתם את ה"בחינה" או לא.
על מנת להצליח בראיונות העבודה ריכזנו עבורכם טיפים וכלים להגביר את סיכוייכם להצלה במציאת עבודה.

טיפים להצלחה בראיון עבודה

ראיון עבודה מתחיל בחיפוש. חשוב שתהיו ממוקדים במה אתם מחפשים. ראשית בחנו את העבר המקצועי שלכם, אהבתם מה שעשיתם, אתם רוצים למצוא אותה עבודה או שאתם חולמים על שינוי תפקיד. זוהי הזדמנות לבדוק באמת מהם החלומות שלכם ומהם היכולות שלכם.
עשו רשימה של הכישורים שלכם, האם אתם טובים בעבודה עם אנשים, מול קהל, כמנהלים, כאנשי צוות. קראו על עבודות חדשות בתחום שלכם, שוק העבודה הוא שוק גדול ורחב כל העת ניתן למצוא תחומי עבודה חדשים. לאחר שהתמקדתם במה אתם רוצים לעסוק החלו לחפש את המקצועות המתאימים לכישורים ולשאיפות שלכם ולהיות פתוחים גם לעבודות חדשות שיכולות להתאים למה שמתאים לכם ולמה שאתם רוצים.
ראיונות עבודה – תגיעו מוכנים

הזמינו אתכם לראיון עבודה, בררו מהי החברה, מה היא עושה, בדקו על התפקיד שלכם במקום. נסו להשיג אינפורמציה על אופן הראיון של החברה. למדו את הקורות חיים שלכם בעל פה, באילו שנים למדתם, ובאילו שנים למדתם. רוב הראיונות מונחים על ידי שאלות ידועות ומוכרות. הכינו תשובות לשאלות. רוב הראיונות כוללים אותם שאלות הכינו תשובות מוכנות ובהתאם לסוג התפקיד שאתם מועמדים אליו. חשוב להכין תשובות לשאלות מלכודת, לענות בתמציתיות ולעניין ולא לענות בכן ולא.
ראיון עבודה הוא לא הזמן לסגור חשבונות עם המנהלים הקודמים שלכם או מקום העבודה הקודם. במידה ופיטרו אתכם בוודאי תשאלו על הסיבות לכך. הכינו תשובות מוכנות, אל "תלכלכו" על המנהל הקודם שלכם, נסו גם לא להסגיר רגשות על הסיבות לעזיבה ואל תפרטו יותר מדי.

הישארו שלווים ונאמנים לעצמכם

ראיונות עבודה מטרתם לנסות ולבדוק את האופי האמיתי שלכם כמה שיותר. ישנם מראיינים מסוגים שונים, יש את הקשוחים, הנעימים, ישנם ראיונות הכוללים המראיין הטוב והמראיין הקשוח. זכרו שכל תנועה שלכם וכל מצב רוח שלכם נבדק. לכן הישארו שלווים ומלאי ביטחון. יש מראיינים שיהיו קשוחים וישאלו שאלות קשות במטרה לערער לכם את הביטחון ולהוציא אתכם משלוותכם, יהיו מראיינים נחמדים שינסו להוציא מכם תשובות אמוציונאליות. חשוב להישאר רגועים, השתדלו להישאר רגועים ובשיווי משקל, היזהרו לאבד את הביטחון או מאידך לגלות ביטחון עצמי מופרז. זכרו שזהו משחק תפקידים ותנסו להבליט את היתרונות שלכם. הראו התלהבות אמיתית
אתם רוצים את התפקיד הגעתם לראיון העבודה, אל תחששו להראות התלהבות מהתפקיד, הכינו רשימה של היתרונות שלכם והכישורים שלכם, דברו על הניסיון שלכם המתאים לתפקיד הנדרש.
תמיד ניתן להעזר באיש מקצוע כגון יועץ תעסוקתי או מאמן אישי למציאת עבודה.
המאמר נכתב על ידי פורטל אימון אישי , תוכלו לקרוא על מאמנים, על טכניקות לאימון אישי, NLP דמיון מודרך ועוד. באתר אינדקס מאמנים לרשותכם.